وبلاگ دپوچی

جزئیات مطلب

راهنمای خرید فرش دستباف (نکات خرید فرش ابریشمی)

راهنمای خرید فرش دستباف

یکی از مهم­ترین لوازم خانه، خرید فرش است. فرش­ها علاوه بر ایجاد گرمایش و کفپوش بودن، باعث زبیاتر شدن فضای منزل نیز می­شوند. از همین رو انتخاب صحیح و اصولی آن یکی از مهم­ترین بخش­ها در دیزاین و چیدمان منزل به شمار می­رود.

فرش­ها به دو دسته ماشینی و دستباف تقسیم می­شوند که فرش­های دستباف به دلیل ظرافت و تنوع طرح با استقبال بیشتری رو به رو شده است. البته این نوع از قالی به دلیل قیمت بالایی که دارد باعث شده مشتریان در هنگام خرید فرش دستباف، دقت بیشتری نمایند.

مجموعه دپوچی با توجه به اینکه در زمینه خرید وسایل دست دوم فعالیت گسترده و حرفه­ای دارد؛ بر آن شد تا با تجارب گوناگونی که در زمینه خرید وسایل منزل به دست آورده؛ شما را برای خرید فرش دستباف باکیفیت و مناسب راهنمایی نماید.

 

نحوه تشخیص کیفیت فرش دستباف

فرش دستباف ایرانی یکی از محصولات خاص و ویژه کشور عزیزمان است. اما این نوع فرش ویژگی­ها و امتیازات مخصوصی دارد که باعث شده علاوه بر ایرانیان، توریست­ها نیز به فرش دستباف ایرانی علاقه­مند شده و یکی از راه­های تجارت به سایر کشورها را فراهم کند.

  فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی دارای زیبایی و جلوه منحصر به فردی است. به گونه­ای که می­توان از میزان درخشش و شفافیت رنگ­ها به نوع قالی پی برد.

تفاوت ابعاد و سایز قالی

یکی دیگر از تفاوت­های این دو نوع فرش، اختلاف سایز فرش دستباف است. به این معنا که اگر به فرش دستباف دقت نمایید متوجه خواهید شد که اندازه قالی از دو سر فرش بکسان نبوده و دچار اختلاف می­باشد که این موضوع به دلیل دستباف بودن آن، امری طبیعی محسوب می­شود.

تقارن رنگ ­های فرش

موضوع مهم دیگری که در خرید فرش دستباف مهم است؛ تقارن رنگ­ها می­باشد. هنگام خرید فرش ابتدا تقارن رنگ­ها را در نور آفتاب بررسی کنید. همچنین این نوع از فرش به دلیل دستباف بودن، ممکن است دارای طرح­های نصفه و کامل نشده­ای باشد. پس در زمان خرید فرش دستباف به این موضوع نیز دقت نمایید.

پزطزپ پبررسی پرزهای فرش

آیتم بعدی که در هنگام خرید فرش باید به آن توجه کرد؛ پرزهای قالی می­باشد. فرش دستباف باکیفیت به گونه­ای است که باید سطح فرش با پرزها یکسان باشد. اگز رنگ سطح فرش با پرزهای قالی متفاوت بود به معنای آن است که پرزها را رنگ کرده­اند و دستباف و طبیعی نیست.

قابلیت الیاف طبیعی

یکی از ویژگی­های منحصر به فرد و جذاب فرش دستباف، استفاده از الیاف طبیعی است. دقت نمایید که اگر فرش دستباف خود را در فصل زمستان می­خواهید خریداری نمایید؛ به دلیل الیافی که در آن بکار رفته است؛ باید دارای گرمای مطبوع و خوشایندی باشد. همچنین این نوع از قالی در فصل تابستان نیز سرمای لذت بخشی را به افراد هدیه می­­دهد.

عدم رنگ دادن فرش

یکی از ویژگی­هایی که باعث شده افراد به این نوع از فرش­ها علاقه بیشتری داشته باشند؛ رنگ ندادن آنها است. این موضوع باعث سهولت در امر شستشو و تمیز کردن آن می­شود.

عدم وجود الکتریسیته

از نکانی که باید هنگام خرید فرش دستباف ایرانی دقت کنید؛ عدم ایجاد الکتریسیته است. این نوع از کفشپوش­ها به دلیل استفاده از الیاف طبیعی هیچگونه الکتریسیته­ای را ایجاد نمی­کنند.

 

راهنمای خرید فرش ابریشمی

یکی از پرطرفدارترین فرش­های دستباف، خرید فرش ابریشمی است. این نوع قالی جزء گرونترین فرش­های دستباف محسوب شده و قیمت بالایی دارد.

هنگام خرید فرش ابریشمی علاوه بر نکاتی که در بخش قبل ذکر کردیم؛ باید به عواملی مانند:

  • نوع و تعداد گره­های فرش
  • عمر قالی ابریشمی
  • اندازه و سایز آن

نیز توجه کنید تا بتوانید فرشی مطلوب و با کیفیت را خریداری نمایید.

جمع بندی

در این مقاله درباره خرید فرش دستباف صحبت کردیم. نکته­ای که در نهایت بر اساس تجربه خود بازگو می­کنیم این است که فرش­های دستباف هرچه از قدمت بیشتری برخوردار بوده و اصطلاحا پای بیشتری خورده باشد؛ از قیمت و ارزش بالاتری برخوردار است. از همین رو خرید فرش دست دوم می­تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

خرید فرش دستباف حکم سرمایه گذاری را دارد و مطمئن باشید که هیچگاه از این سرمایه گذاری پشیمان نخواهید شد.

ما به عنوان مرکزی برای خرید وسایل دست دوم می­توانیم شما را در خرید فرشی مطمئن و باکیفیت یاری رسانیم. فقط دقت کنید که برای خرید فرش از مراکز قابل اعتماد خریداری نمایید تا دچار مشکلات ناشی از خرید اشتباه فرش نشوید.

دپوچی دوستدار محیط زیست همواره کنار شماست. می­توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان دپوچی در کوتاهترین زمان در کنار شما باشند.

 

بازیافت کن باز دوباره زندگی کن!!!

فرش دستباف

با وارد کردن شماره همراه خود هم اکنون عضو دپوچی شوید