logo supper با ارسال عدد 1 به 10005095 با کارشناسان ما در ارتباط باشید!
ورود به دپوچی
پروفایل خانه وبلاگ

گرمایش زمین | 5 راهکار برای مقابله با گرم شدن زمین

11 بهمن ماه 1399
کد مطلب: 600dbc44

 

طبق نظر دانشمندان، گرمایش زمین یکی از خطراتی است که حیات زمین را تهدید می‌کند. با تشدید گرمایش زمین، یخچال‌های طبیعی ذوب شده و سطح آب دریاها و اقیانوس‌ها روزبروز بالاتر می‌آید . جنگل‌ها و مراتع نابود شده و حیات نه تنها انسان بلکه همه گونه‌ها مورد تهدید قرار گرفته است.

عصر مدرن دستاوردهای بسیاری داشته است و زندگی بشر را تسهیل کرده است اما از طرفی آسیب‌های زیادی نیز به محیط زیست وارد ساخته است که برخی از آنها غیرقابل جبران است و نیازمند آن است که تک تک انسان‌ها نسبت به تن حساس بودند و احساس مسئولیت کنند. شاید در وحله اول برای شما محیط زیست و دوستدار محیط زیست کلمات لوکس و مخصوص نفره نشینان بی درد و انسان‌هایی باشد که از لحاظ مالی دغدغه‌ای ندارند و نگویید آنکه غم نان دارد دیگر به این چیزها فکر نمی‌کند. اما موضوع به قدری جدی است که رفتار مسئولانه از جانب همه انسان‌ها طلب می‌کند چرا که حیات کل زمین در خطر است.

 

5راهکار برای مقابله با گرمایش زمین 

1.توجه به اهمیت بازیافت

بازیافت، تعمیرات و استفاده مجدد از ضایعات، تاثیر قابل توجهی در کاهش گرمایش زمین دارد زیرا شدیدا در کاهش گاز‌های گلخانه‌ای موثر است. ضایعات فلزی، تجهیزات الکترونیکی، کاغذ، باتری، ظروف آشامیدنی،  و دیگر کالا‌های قابل بازیافت را باید تفکیک و با فرایند علمی بازیافت نمود.

علت گرم شدن کره زمین

 

2.صرفه جویی در مصرف انرژی

استفاده از محصولات و لوازم خانگی که مصرف کمتری دارند و از طریق برچسب انرژی  که بر روی آن‌ها چسبانده شده است قابل شناسایی است.

 

3.عایق بندی منازل

معمولا سیستم گرمایش و سرمایش منبع هدر رفت انرژی می‌باشد زیرا درزگیری در و پنجره‌های به خوبی انجام نشده است و عایق بندی کارا نیست و همین امر موجب فرسایش وسائل گرمایش و سرمایش و هم چنین افزایش مصرف انرژی می‌شود.

 

 4.کاهش مصرف مواد پلاستیکی یک بار مصرف

استفاده از مواد یکبار مصرف آسان است و هزینه آن هم پایین است اما در بلندمدت زیان فراوانی به محیط زیست و زندگی تک تک انسان‌ها وارد می‌کند. تا جایی که امکان دارد مصرف این گونه محصولات را کاهش داده و به حداقل برسانید.

راههای جلوگیری از گرم شدن زمین

 

5.آگهی بخشی و فرهنگ سازی

این بخشی است که بسیار مهم است و وظیفه تک تک شهرواندان است. نباید منتظر سازمان‌های دولتی شد بلکه هر فرد باید از خودش شروع کرده و اطرافیانش را نسبت به مضرات گرمایش زمین آگاه سازد. به ویژه در مورد کودکان و نسل آینده هر چقدر این فرهنگ سازی بیشتر و عمیق‌تر انجام شود دامنه تاثیر آن بیشتر و بلندمدت‌تر است. بخشی از وقت خود در شبکه‌های اجتماعی را به این امر اختصاص دهید.

با عملی کردن راهکارهای مقابله با گرمایش زمین، بیایید همین الان گامی در جهت زیباتر کردن محیط زندگی و محیط زیست خود برداریم. 

 

اشتراک گذاری مطلب

نظر خود را در مورد این مطلب ثبت کنید!

:نام و نام خانوادگی
:شماره همراه
:عنوان
:متن
*اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه شما برای سایر مخاطبین نشان داده نمیشود.
نظرات شما درباره این مطلب

برای این مطلب تا کنون نظری به ثبت نرسیده است

مطالب آموزشی

سایر مطالب وبلاگ دپوچی

مشاهده همه