logo supper با ارسال عدد 1 به 10005095 با کارشناسان ما در ارتباط باشید!
ورود به دپوچی
پروفایل خانه وبلاگ

آسیب پلاستیک به محیط زیست

10 دی ماه 1399
کد مطلب: 5ffeb7b0

 

قطعا کمک گرفتن از شرکت‌هایی برای خرید ضایعات آهن و مس و بازیافت آنها کمک شایانی در پاک سازی محیط زیست انجام می دهد اما هیچگاه نمی‌توان از آسیب‌هایی که مواد پلاستیکی به طبیعت وارد می‌کند؛ چشم پوشی کرد.

به طور کلی محصولات پلاستیکی در کشور ما در سطح وسیعی در حال تولید و استفاده می‌باشد. از همین رو می‌توان از آنها به عنوان مهم‌ترین عامل در آلودگی پیرامون اطراف زندگی بشر یاد کرد که اگر بعد از استفاده آنها را تفکیک و بازیافت نکنیم می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به محیط زیست مان وارد نماید.

 

انواع پلاستیک

از خانواده پلاستیک جات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ریزپلاستیک (میکرو): دارای اندازه‌های بسیار کوچک بوده و از آنها برای تولید لوازم پلاستیکی استفاده می‌شود.

مگاپلاستیک: این نوع از پلاستیک اکثرا در نواحی شمالی و یا اطراف سواحل دیده می شود. زیرا به دلیل ماهیت آنها، آب دریا مگاپلاستیک‌ها را به سواحل هدایت می‌کند. مگاپلاستیک را می‌توان در صنعت کفش، پاپوش و بسته بندی و حتی وسایل خانه استفاده کرد.

آسیب پلاستیک به محیط زیست

 

ماکرو پلاستیک‌: ماکرو پلاستیک‌ها خطرناک‌ترین نوع پلاستیک برای محیط زیست است. ماکروها که معمولا در سواحل و آب‌های اقیانوس‌ها یافت می‌شوند اثرات سو و منفی زیادی را به حیوانات داخل دریا و آبزیان وارد می‌کنند. این نوع پلاستیک‌ها معمولا در ساخت قلاب‌های ماهیگیری استفاده شده که با ورود قلاب به آب دریا اثرات خود را بر روی جانوران آب زیست می‌گذارد.

 

پرمصرف‌ترین نوع پلاستیک

کیسه‌های پلاستیکی و نایلون‌ها جزء پرمصرف‌ترین مواد پلاستیکی به شمار می‌رود که هر روزه تعداد بالایی از آنها صرف خرید‌های روزمره افراد جامعه می‌شود.

نایلون و پلاستیک در سطح وسیعی بین مردم در حال استفاده است که اثرات به شدت منفی را به محیط زیست وارد می‌کند. از همین رو بهتر است به جای آنها از سبدهای مخصوص خرید و یا پاکت‌های کاغذی استفاده کرد. موضوع مهمی که در این نوع پلاستیک‌ها وجود دارد این است که نه تنها باعث تخریب چرخه طبیعی محیط زیست شده بلکه با ورودشان به آب دریاها سلامتی انسان‌ها را نیز به خطر می‌اندازد.

پراستفاده ترین پلاستیک

 

چگونه آسیب‌های پلاستیک‌ها را به محیط زیست کاهش دهیم؟

 

حال که با آلودگی‌های پلاستیک‌ها در محیط زیست آشنا شدیم به نظر شما راه حل آن برای ایجاد آسیب کمتر در زندگی حیوان‌ها و انسان‌ها چیست؟

بله! بازیافت راه حل مناسبی برای رفع مشکلات ناشی از آسیب‌های پلاستیکی است. به طور کلی باید هر نوع زباله‌ای را اعم از شیشه، پلاستیک، فلزات و ... را بعد از تفکیک، بازیافت کرد. در همین راستا شرکت‌های معتبر و فعالی برای خرید ضایعات فلزی و سایر وسایلی که دیگر قابل استفاده نیستند؛ ایجاد شده است. دپوچی دوستدار محیط زیست، تمام تلاش خود را برای پاکسازی و داشتن محیط زیستی تمیز و سالم انجام می‌دهد.

همچنین برای کاهش تولید پلاستیک جات و حفظ محیط زیست می‌توانید با انجام کارهایی برای کاهش مصرف مواد پلاستیکی در سالم سازی محیط پیرامون‌مان گام‌های موثری را برداریم. روش‌هایی مانند :

 

روش های کاهش تولید زباله پلاستیکی

 

اما دقت کنید که بهترین شیوه برای کمک به کره زمین و محیط زیست استفاده کمتر از ظروف و مواد پلاستیکی است. زیرا حتی گاهی با وجود تفکیک آنها از دیگر زباله‌ها باز هم بازیافت نشده و لطمه‌های زیادی را به طبیعت وارد می کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که به صورت کلی شما را با اثرات مخرب پلاستیک‌ها در محیط زیست آشنا کرده و بتوانیم در حفظ بیشتر آن گام‌های موثری را برداریم. همچنین برای مراقبت بیشتر از پیرامون اطراف و محیط زیست نیز می‌توانید با مراجعه به شرکت‌های فعال در خریدار ضایعات در تهران  شما هم در این کار خیر شریک شوید.

 

اشتراک گذاری مطلب

نظر خود را در مورد این مطلب ثبت کنید!

:نام و نام خانوادگی
:شماره همراه
:عنوان
:متن
*اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه شما برای سایر مخاطبین نشان داده نمیشود.
نظرات شما درباره این مطلب

برای این مطلب تا کنون نظری به ثبت نرسیده است

مطالب آموزشی

سایر مطالب وبلاگ دپوچی

مشاهده همه