logo supper با ارسال عدد 1 به 10005095 با کارشناسان ما در ارتباط باشید!
ورود به دپوچی
پروفایل خانه وبلاگ

اهمیت بازیافت ضایعات | مزایا بازیافت ضایعات فلزی

09 آذر ماه 1399
کد مطلب: 5fdb0b56

 

اهمیت بازیافت ضایعات فلزی و نقش آن در حفاظت از محیط زیست

بازیافت به معنای آماده‌سازی مواد برای استفاده دوباره است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی موادی زیادی قابل بازیافت هستند که از آن جمله می توان به  آهن قراضه، فلزات رنگی قراضه، پلاستیک، شیشه، کاغذ، مقوا، برخی مواد شیمیایی و... اشاره نمود. صنعت بازیافت خصوصا بازیافت ضایعات فلزی، یک صنعت مهم و اساسی دراکثر کشورها از جمله  کشور  ما بشمار می آید که طی آن ضایعات فلزی، جمع آوري ، پاک سازی و ذوب شده و  درنهایت به شمش تبدیل می شوند  تا قابلبت استفاده مجدد در صنعت را داشته باشند . شمش تولیدی در کارگاه هاي ریخته گري به قطعات با ارزش تبدیل می شوند و بدینوسیله قراضه و ضایعات فلزی مجددا به چرخه مصرف باز می گردد.  این بازگشت ضایعات فلزی به چرخه تولید ، اثرات مفید زیست محیطی بسیاری را به همراه دارد.

به منظور بررسی اثرات زیست محیطی بازیافت ضایعات فلزی، آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا تحقیقی را در سال 2011  انجام داد و در آن نتیجه گرفت که بازیافت فلزات قراضه برای محیط زیست بسیار مفید، ارزشمند و حیاتی است.

مزایای بازیافت ضایعات فلزی

مزایای بازیافت فلزات

این تحقیق نشان داد که با بهره گیری از آهن قراضه  برای تولید آهن و فولاد به جای سنگ آهن می توان به دستاوردهای فوق العاده ای درحفاظت از محیط زیست رسید. برخی از این دستاوردها به شرح زیر هستند؛

صرفه جویی درمصرف انرژی به میزان 75 درصد

صرفه جویی در مواد اولیه به میزان 90 درصد

کاهش  آلودگی هوا به میزان 96 درصد

 کاهش  در مصرف آب به میزان 40 درصد

کاهش آلودگی آب به میزان 76 درصد

به عبارتی دیگر تولید هر تن فولاد جدید از محل آهن قراضه  موجب صرفه جویی دراستخراج و مصرف مواد معدنی زیر می شود.

 سنگ آهن به میزان 1115 کیلوگرم.

زغال سنگ به میزان  625 کیلوگرم

سنگ آهن به میزان 53 کیلوگرم

صرفه جویی در مصرف انرژی از محل بازیافت ضایعات فلزی تنها به تولید  آهن منحصر نمی شود و تولید سایر فلزات نیز از این محل، صرفه جویی های فوق العاده ای را به همراه دارد برای نمونه:

برای  تولید آلومینیوم صرفه جویی معادل 95 درصد ، در تولید مس صرفه جویی  85 درصد ، در تولید سرب صرفه جویی 65 درصد و در تولید روی صرفه جویی 60 درصدی  انرژی را به همراه دارد که اعداد بسیار بزرگ و قابل ملاحظه ای هستند.

موضوعی که اکثر مردم از آن غافل هستند قدرت نقد شوندگی بالا و اهمیت زیست محیطی بسیار زیاد ضایعات فلزی، چه لوازم فلزی ساختمانی و صنعتی و چه لوازم خانگی فلزی مستعمل است. از طرفی ضایعات فلزی عموما به عنوان کالاهای مزاحم در محیط های مسکونی مانند حیاط و انباری و یا در محیط های کسب و کار پراکنده هستند و ممکن است سال های سال بدون استفاده باقی مانده باشند. یکی از دلایل معطل ماندن این ضایعات در منازل،در کنار عدم آگاهی از ارزش اقتصادی و زیست محیطی ضایعات فلزی، عدم دسترسی به افراد  یا  کسب و کارهای مطمئن، فعال در زمینه خرید ضایعات فلزی و لوازم خانگی فلزی مستعمل است. استارتاپ دپوچی برای پاسخگویی به این نیاز شهروندان تهرانی از مهرماه 1399 توسط جمعی از دانش آموختگان دانشگاه تهران شروع به کار کرده است.

 

دپوچی بهترین خریدار ضایعات در تهران

برای فروش ضایعاتتان در تهران با کارشناسان قابل اعتماد دپوچی تماس بگیرید.

سمساری

خرید ضایعات مسی

خرید ضایعات سرب

خرید ضایعات آلومینیوم

خرید ضایعات برنج

خرید ضایعات آهن

خرید ضایعات منزل

خریدار ضایعات 

 

اهمیت بازیافت ضایعات فلزی

 

 شهروندان تهرانی دارای ضایعات فلزی و لوازم خانگی فلزی مستعمل می توانند با  مراجعه به سامانه دپوچی به نشانی www.depochi.com   (سامانه الکترونیکی جمع آوری ضایعات فلزی و لوازم خانگی فلزی مستعمل) و یا ارسال عدد 1 به شماره پیامک  10005095، در هر زمان و مکان کارشناسان خرید دپوچی را در کنار خود ببینید و با این کار علاوه بر تبدیل وسایل زاید خود به وجه نقد به سلامت محیط زیست نیز کمک کنند.

دپوچی با تکیه بر همکاران جوان، تحصیل کرده و آموزش دیده خود به عنوان کارشناسان خرید ضایعات فلزی و لوازم خانگی فلزی مستعمل،  اطمینان خاطر و امنیت را برای شهروندان تهرانی به ارمغان آورده و فرصتی را ایجاد کرده که شهروندان با خیالی آسوده با دپوچی تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان و خرید با قیمت عادلانه بهره مند شوند.

با بازیافت ضایعات فلزی بیایید همین الان گامی در جهت زیباتر کردن محیط زندگی و محیط زیست خود برداریم.

 

دپوچی بهترین خریدار ضایعات در تهران

برای فروش ضایعاتتان در تهران با کارشناسان قابل اعتماد دپوچی تماس بگیرید.

خرید ضایعات مسی

خرید ضایعات سرب

خرید ضایعات آلومینیوم

خرید ضایعات برنج

خرید ضایعات آهن

خرید ضایعات منزل

خریدار ضایعات

سمساری

جمع آوری ضایعات فلزی

 

اشتراک گذاری مطلب

نظر خود را در مورد این مطلب ثبت کنید!

:نام و نام خانوادگی
:شماره همراه
:عنوان
:متن
*اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه شما برای سایر مخاطبین نشان داده نمیشود.
نظرات شما درباره این مطلب

برای این مطلب تا کنون نظری به ثبت نرسیده است

مطالب آموزشی

سایر مطالب وبلاگ دپوچی

مشاهده همه